PGE EJ 1 sp. z o.o. prowadzi program edukacyjno-informacyjny „Świadomie o atomie”. Jego celem jest zachęcanie Polaków do poszukiwania informacji o energetyce jądrowej i jednoczesne dostarczanie wiedzy umożliwiającej każdemu wyrobienie sobie własnego zdania na ten temat.

Na prowadzonym przez spółkę portalu informacyjno-edukacyjnym www.swiadomieoatomie.pl, można znaleźć aktualne informacje na temat postępów w realizacji polskiego projektu jądrowego, najnowsze informacje ze świata oraz bazę wiedzy na temat energetyki jądrowej.

Realizowane przez PGE EJ 1 działania edukacyjno-informacyjne dotyczące energetyki jądrowej koncentrują się przede wszystkim na dwóch potencjalnych lokalizacjach pierwszej elektrowni jądrowej, w których prowadzone są obecnie badania i analizy. Są to lokalizacje "Lubiatowo - Kopalino" w gminie Choczewo oraz lokalizacja „Żarnowiec” w gminach Krokowa i Gniewino. Celem realizowanych działań komunikacyjnych jest edukowanie, ale i bieżące informowanie mieszkańców gmin Choczewo, Krokowa i Gniewino na temat energetyki jądrowej i projektu budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Dowiedz się więcej:

Lokalne Punkty Informacyjne

Program współpracy z uczelniami