• Startuje VII edycja Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych

  19.04.2021

  PGE EJ 1, Spółka odpowiedzialna za przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, zainaugurowała VII edycję Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych. Jego celem jest wspieranie inicjatyw istotnych dla mieszkańców i rozwoju regionu. Tegoroczny budżet programu to 2,3 miliona złotych. Nabór wniosków odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną i potrwa do 5 maja br.

  Więcej
 • Aktualizacja Programu polskiej energetyki jądrowej

  29.10.2020

  Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie aktualizacji Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ). W dokumencie określono m.in. harmonogram budowy pierwszej elektrowni jądrowej oraz skalę programu.

  Więcej
 • Zmiany w Zarządzie PGE EJ 1

  30.04.2020

  Więcej
 • Nastawienie mieszkańców gmin lokalizacyjnych do budowy elektrowni jądrowej.

  30.04.2020

  PGE EJ 1 sp. z o.o. cyklicznie bada nastawienie mieszkańców Pomorza do budowy elektrowni jądrowej. Ostatnie badania opinii zostały zrealizowane na zlecenie spółki przez PBS w okresie październik-listopad 2019 r. na reprezentatywnej próbie mieszkańców gmin lokalizacyjnych: Choczewo, Gniewino, Krokowa.

  Więcej
 • VI Edycja Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych - nabór wniosków na rok 2020

  17.04.2020

  PGE EJ 1 sp. z o.o., jako Spółka celowa odpowiedzialna jest za przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego, związanego z budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej w Polsce.

  W celu budowania i utrzymania wysokiego poparcia społecznego zarówno dla energetyki jądrowej, jak i samej już budowy elektrowni jądrowej oraz bliskiej współpracy z Gminami Lokalizacyjnymi, Spółka w ramach VI Edycji Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych w roku 2020 planuje przeznaczyć  2.000.000,00 zł.

  Więcej
pgeej_site